Stomatologiczne znieczulenie komputerowe – zasada działania
Ból i uczucie rozpierania podczas podawania znieczulenia tradycyjną metodą np. igłą lub karpulą, wynika ze zbyt szybkiego podawania znieczulenia oraz braku kontroli nad szybkością w stosunku do oporu tkanek. Po takim znieczuleniu występuje też często uczucie drętwienia i długotrwały dyskomfort pacjenta. Aby zapobiec tego typu sytuacjom stosuje się znieczulenia podawane komputerowo.

Sekretem działania systemu znieczulania komputerowego są inteligentne rozwiązania pozwalające na delikatne, atraumatyczne wprowadzanie roztworu znieczulającego. Dodatkowo automatycznie wykonywana aspiracja i ciągła kontrola oporu tkanek zapewniają pełne bezpieczeństwo znieczuleń.
Znieczulenie komputerowe polega na atraumatycznym wprowadzanie roztworu znieczulającego – z odpowiednią szybkością i kontrolą oporu tkanek.
Wszystkie te aspekty wpływają pozytywnie na odbiór leczenia przez pacjenta, który nie obawiając się bólu podczas znieczulania i zabiegu jest bardziej zrelaksowany i mniej spięty. Znika fobia i strach blokujące umówienie się na kolejną wizytę i powodujące odsuwanie w czasie leczenia, co tylko zaostrza i komplikuje jego stan.
Ponieważ wysoki poziom stresu może wpływać na cały przebieg leczenia i samą skuteczność znieczulania, coraz więcej lekarzy poszukuje nowoczesnych rozwiązań zapewniających wyeliminowanie bólu podczas zabiegu.
Dlaczego znieczulenie komputerowe CALAJECT nie boli?
Znieczulenie komputerowe CALAJECT™ idealnie dopasowuje parametry przepływu środka znieczulającego do etapu znieczulenia co zapewnia bezbolesne wkłucie i skuteczne znieczulenie.
Odpowiednia fizjologiczna prędkość, dopasowana do typu znieczulenia i kontrola oporu tkanek zabezpieczają przed bólem spowodowanym rozpieraniem tkanek. Nawet znieczulenia podniebienne mogą być wykonywane bez uczucia dyskomfortu i bólu.
Znieczulenie komputerowe CALAJECT posiada 3 programy dopasowane do typów znieczuleń:

Na czym polega różnica w programach znieczuleń komputerowych CALAJECT?
Każdy program znieczuleń jest dedykowany do konkretnych typów znieczuleń, dlatego różnią się one szybkością podawania środka znieczulającego, możliwością jej modyfikacji w zależności od etapu znieczulenia oraz potrzeby zabiegu, za pomocą wygodnego pedału sterującego. Podczas znieczulania urządzenie mierzy w czasie rzeczywistym opór tkanek i zatrzymuje podawanie, gdyby opór wzrósł nieprawidłowo dla danego typu znieczulenia.

W każdym programie jest też wbudowana automatyczna aspiracja, która pozwala na błyskawiczną kontrolę czy krew nie pojawia się w ampułce środka znieczulającego co oznacza wkłucie do naczynia krwionośnego.
Dlaczego znieczulenie komputerowe jest bardziej skuteczne i bezpieczne niż standardowe formy znieczulania?
Znieczulenie komputerowe CALAJECT ma szereg funkcji zapewniających przewagę nad znieczuleniami wykonywanymi strzykawką czy karpulą:
Już samo wkłucie i jego tor mogą być bezbolesne dzięki niskiej początkowej prędkości podawania i możliwości zastosowania techniki rotacyjnej przy wkłuwaniu (szczególnie istotne przy znieczuleniach podniebiennych i przewodowych).
Stabilna, fizjologiczna prędkość podawania zapewnia skuteczniejsze wchłanianie anestetyku, brak rozpierania tkanek, możliwość zastosowania mniejszych dawek i w ten sposób mniejszą toksykację pacjenta.
Precyzyjna automatyczna aspiracja wykonywana sterownikiem nożnym, zapewnia 100% bezpieczeństwo bez ryzyka zmiany pozycji igły.
Ciągła kontrola oporu tkanek pozwala na prawidłową ocenę sytuacji nawet po wielu godzinach pracy i w przypadku trudniejszych do wykonania znieczuleń: śródwięzadłowych i domiazgowych.
Możliwość stosowania różnorodnych technik znieczuleń to zawsze lepsza możliwość dopasowania znieczulenia do przypadku i sytuacji.
Skuteczne i bezpieczne znieczulenia śródwięzadłowe (PDL)
Dzięki komputerowemu znieczulaniu technika ta jest łatwa w wykonaniu i bezpieczna dla pacjenta. Wygodę zapewnia ergonomiczny wąski uchwyt i sterowanie nożne. Dzięki ciągłemu kontaktowi wzrokowemu z ampułką mamy dobrą kontrolę dawki, która jest bardzo ważna dla skutecznego wykonania znieczulenia.
Bezbolesność i brak skutków ubocznych zapewnia odpowiednia stabilna prędkość oraz ciągła kontrola oporu tkanek z informacją zwrotną czy pojawia się prawidłowy dla tego typu znieczulenia opór.
Użytkownik CALAJECT otrzymuje dodatkowe materiały wnikliwie przedstawiające prawidłowo wykonywaną technikę PDL, aby zapewnić jeszcze większą skuteczność i bezpieczeństwo jej wykonywania.
Możliwość znieczulenia jednego zęba dzięki technice śródwięzadłowej to łatwiejsze i delikatniejsze znieczulanie dzieci, dodatkowa forma diagnostyki, skuteczna technika uzupełniająca w trudniejszych przypadkach np. do znieczuleń przewodowych, bezbolesne zakładanie formówek itp. To również większe zadowolenie pacjenta, który nie odczuwa przez wiele godzin po zabiegu skutków znieczulenia tkanek miękkich.
Dlaczego znieczulenie komputerowe CALAJECT ma idealną konstrukcję?
Wąski i lekki uchwyt dozujący pozwala na wygodne i precyzyjne podanie znieczulenia a przezroczysta końcówka pozwala na stały i wygodny kontakt wzrokowy z ampułką – prostą kontrolę dawki. Dzięki niewielkiej średnicy łatwo wykonamy obrót uchwytu i zastosujemy rotacyjną technikę wkłucia.

Ergonomiczny uchwyt zapewnia bezpieczny dla stawu nadgarstka chwyt pisarski – jest to ważny aspekt przy wielogodzinnej pracy.
Co jeszcze sprawia, że CALAJECT jest idealnym wyborem dla każdego gabinetu stomatologicznego?
- Niskie koszty eksploatacji – stosujemy standardowe igły i znieczulenia, takie same jak do karpuli.
- Intuicyjna obsługa – na panelu wybieramy program odpowiadający technice znieczuleń. Podawanie i aspirację sterujemy prostym sterownikiem nożnym. Dodatkowe sygnały dźwiękowe informują o prędkości podawania znieczulenia.
- Niewielki, bezprzewodowy panel sterujący nie wymaga dodatkowego wyposażenia gabinetu i łatwy montaż.
- Niezawodność urządzenia, doskonały serwis i warunki gwarancyjne zapewnia duński producent RONVIG – specjalista w dziedzinie znieczuleń oraz firma GETWELL wyłączny dystrybutor w Polsce
Nowoczesne i ekonomiczne znieczulenie komputerowe CALAJECT zwiększa komfort pracy (skuteczniejsze znieczulanie, mniejsze zmęczenie ręki lekarza po całym dniu znieczulania) oraz wpływa pozytywnie na zadowolenie pacjentów (brak uczucia bólu i rozpierania).
Sprawdź w jakim gabinecie w okolicy jest stomatologiczne znieczulenie komputerowe Calaject >>
Zadzwoń do nas i umów testowanie stomatologicznego znieczulenia komputerowego Calaject w swoim gabinecie: 698 216 889 lub napisz biuro@getwell.pl
